TRAPEZ ÇATI

Trapez Çatı

Trapez çatı farklı iklim koşullarına dayanıklı bir çatı çeşididir. Alüminyum veya galvaniz saç malzemeden imal edilir. Coilcoating boyalı ya da boyasız olarak kullanılacağı yere uygun kalınlıkta üretilerek monte edilir. Radius yani eğrisel form verebilme özelliğine sahip olduğundan istenilen yerde kullanılabilen uyumlu bir çatı malzemesidir.

Kolay taşınabilir ve montajı pratik olan trapez çatı malzemeleri galvaniz kaplama ve boya tabakası sayesinde paslanmaya karşı korunaklı bir yapıdadır. Form ve renk zenginliği ile sunduğumuz trapez çatı levhalar ile binalarınızda alternatif bir çatı çözümü oluşturabilirsiniz. Kaliteli ve yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olan bu çatı evlerinizin en önemli bölümü olan çatılarda kullanım ve görünüm farkı yaratacaktır.

Trapez Çatı Özellikleri

Trapez çatı levhaları teknik özellikler olarak uygulanacağı yere uygun özellikler ile üretilebilen çatı türüdür. Trapez çatı levha kalınlığı 0.50 mm ile 1.20 mm arasında değişen kalınlıkta üretilir. Levha uzunluğu 1000 mm ile 13.500 mm arasında istenilen kalınlıkta imal edilir. Levhanın faydalı alan genişliği 1000 mm olup 15 mm aza ya da fazla olacak şekilde toleransa sahiptir.

Trapez çatı levhalarda kullanılan sprey poliüretan özelliği ile muadillerine göre ısı yalıtımında çok daha verimli bir malzemedir. Trapez çatılar kar ve rüzgârın neden olduğu yayılı yüke oldukça dayanıklıdır. Diğer çatı türlerinde yaşanan sorunlar bu malzemede yaşanmaz. Güneş, yağmur ve don olaylarından da kesinlikle etkilenmez. Trapez çatı levha üretim ve montajlarımızda sorun yaşamadan uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Trapez Çatı Kullanım Alanları

Trapez çatılarımız Radius özelliği ile eğrisel form verebilme özelliğine sahiptir. Esnek bir yapıya sahip olduğundan istenilen estetik detay çözümleri için kullanılabilir. Düşük eğimli çatı kaplamalarında çok uygun bir çatı tipi olacaktır. Dairesel ve tonoz kesitli çatı kaplamalarında mükemmel çözümler sunar. Tüm konutlar, sosyal tesisler ve sanayi tesislerinde rahatlıkla kullanılabilen bir çatı çeşididir. Trapez çatı uygulamalarımız ile yapılarınızda hem kalite ve sağlamlığa hem de estetiğe özen gösteriyoruz.

Yapılarınızın estetik dizaynını trapez çatı çözümlerimiz ile güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Trapez çatı modellerini genellikle prefabrik yapı imalatlarında, çatı ve cephe kaplamaları sırasında kullanılıyoruz. Aynı zamanda baraka yapımlarında, stadyumlarda, depo ve silo inşaatlarında, hava alanlarında da oldukça yaygın olarak kullanım yapıldığı söylenebilir. Bunun dışında bu tür çatı çeşitleri endüstriyel tesislerde, alışveriş merkezlerinde, otoparklarda, spor salonlarında, akaryakıt istasyonlarında ve hangarlarda kullanırız. Tüm bu alanların çatı ve duvar kaplamaları için trapez levhalar kullanılabilir.

Trapez Çatı Avantajları

Trapez çatılarımızın en büyük avantajı ısı, ses, su ve yangın yalıtımı sağlıyor olmasıdır. Binaların en büyük sorunlarından biri olan yalıtım problemine trapez çatı levhalar ile çözümler getiriyoruz. Çatılarda buhar ve nem geçişini engelleyerek çatının nefes almasını sağlayan trapez çatı sağlıklı bir üründür. Hafif bir malzeme olması taşıyıcı konstrüksiyondan tasarruf ve pratik montaj imkânı verir. Renk ve form çeşitliliği kişilere seçim olanağı sunar. Geri dönüşüm özelliği ile çevre dostudur. Kolay lehim tutar ve ateşe dayanıklı bir yapıya sahiptir. Binalara estetik bir görünüm kazandırır.

Trapez Çatı Hizmetlerimiz

Trapez çatı alanında profesyonel hizmet sunan firmamız, yılların verdiği tecrübe ile en dayanıklı ve estetik çatı çözümlerini kullanımınıza sunar. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimiz ile sizlerin istediği tarzda trapez çatı imalat ve montajı yaparız. Deneyimli ekibimiz ile kusursuz trapez çatı üretimi ve montajı hizmetleri sunuyoruz. Binalarınızda dayanıklı ve sağlam olduğu kadar estetik bir güzelliğe sahip olan trapez çatı uygulamalarımızdan faydalanabilirsiniz. Trapez çatı ürünleri alanında en mükemmel çatı hizmetini firmamızdan alabilirsiniz. Mükemmel bir şekilde üretim ve montaj hizmeti sunuyoruz.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×