METAL ASMA TAVAN

Metal Asma Tavan

Tavanlar, yapıların iç mekânlarında görselliği ön plana çıkaran, dekoratifliğin en belirgin bir şekilde uygulandığı kısımlardır. Bu yüzden işyerlerinde, ofislerde, toplantı salonlarında, metrolarda, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, spor komplekslerinde, ıslak mekânlarda (banyo, WC gibi), ticaret merkezlerinde, fuar alanlarında olmak üzere daha birçok alanda asma tavan uygulamaları yapılmaktadır. Asma tavan uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen türlerinden biri olan metal asma tavan, özellikle iç mekân yüksekliğinin fazla olduğu yerlerde askı takım elemanları ile yukarıdan aşağıya belirli seviyelere kadar düşürülerek asma tavan uygulaması imkânı sunar. Bu kullanışlılığı ile metrolarda, fuar alanlarında, AVM’lerde, depolarda, bodrum kat alanlarında, otogarlar gibi birçok alanda kullanılmaya elverişlidir.

 

Metal Asma Tavanın Avantajları

Son yıllarda inşaat sektöründe çok sık karşımıza çıkan metal asma tavan, birçok avantaja sahiptir. Ofis, işyeri, ev gibi alanlarda hem görünüm olarak hem de kullanım açısından oldukça avantajlı tavan türlerinden birisidir. Metal asma tavanların kullanım avantajları şunlardır:

 • Günümüzde apartmanlarda yaşanan en büyük sıkıntılardan olan mükemmel ses yalıtımını sağlar. Bu yönüyle ısı giderlerinin düşmesine yardımcı olur.
 • Dışarıdan bakıldığında gözle görülmeyen boru ve kablolara rahatlıkla erişim sağlar.
 • Kabloların, boruların ve tesisatların gizlenmesini sağlar ve ortama estetik bir görünüm kazandırır.
 • Olası yangın durumlarına karşı yanmaz sınıfı malzemeler ile uygulama yapıldığından çok dayanıklıdır.
 • Özellikle banyo ve mutfaklarda görülen neme karşı oldukça dayanıklı ve güçlü bir üründür.
 • Dekoratif ve estetik bir görünüme sahiptir.
 • Isı yalıtımı sağlar.
 • Metal asma tavan elemanlara modüler olarak fabrika ortamında üretilmesi sebebiyle kullanılacak mekânda hızlı bir şekilde montajı yapıldığından zamandan tasarruf sağlar.

 

Metal Asma Tavan Modelleri

Tesisatları gizlemek, yüksek seviyedeki tavanları askı elemanları ile metal asma tavan belirli seviyede montajı yapılarak hacim yükseklik açısından daraltılır. Bu özelliği ile daha kullanışlı alanlar oluşturulur. Örneğin, fuar alanında kullanılan çelik kafes sistemleri alttan bakıldığında çelik konstrüksiyonlar açıkça görüleceğinden, daha şık ve modern bir tavan elde etmek için metal asma tavan uygulaması yapılarak hem alanın hacmi yükseklik açısından daraltılır hem de yalıtım sağlanarak ortamın ısıtılması ya da serinletilmesi için kullanılacak enerjinin masraflarının düşmesine büyük katkı sağlayacaktır. Metal asma tavan yaptırmak isteyenler, farklı renk ve desenlerde olmak üzere birçok model arasından istedikleri modeli tavanlarda uygulayabilirler.

Metal Asma Tavan
Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan Nerelerde Kullanılır?

Kullanılacak mekâna göre farklı desen ve renk seçenekleriyle farklı modelleri bulunan metal asma tavan sistemleri, dekoratif bir ortam oluşturmak, yalıtım amaçlı ve kullanışlı alanlar oluşturmak amacıyla birçok alanda kullanılmaktadır. Kullanıldığı alanlar şunlardır:

 • AVM’lerde, spor komplekslerinde,
 • İşyerlerinde, ofislerde, fabrikalarda, otellerde, düğün salonlarında
 • Eğlence merkezlerinde, ticaret merkezlerinde, restoranlarda,
 • Marketlerde, Fuar alanlarında, konferans salonlarında
 • Metrolarda, ıslak mekânlarda, Pazar alanlarında olmak üzere daha birçok alanda kullanılırlar.

Metal Asma Tavan Fiyatları Ne Kadardır?

Metal asma tavan panelleri 30*30 cm ve 60*60 cm boyutlarında olacak şekilde üretilirler. Bu ölçüler dışında talebe göre farklı ölçülerde de üretilenleri mevcuttur. Fiyatlar belirlenirken; malzemenin boyutları, kalitesi,  kullanılacak aksesuarlar, mekânın boyutlarına göre kullanılacak malzeme miktarı gibi faktörlere göre belirlenir.

Firmamız, tüm mekânlarda uygulanmak üzere alçıpan asma tavan ve metal asma tavan uygulamalarını uzman teknik personeli ile en iyi işçilikle uygulamasını yaparak sektörde kaliteli yapı malzemelerini satışıyla ve profesyonel hizmet anlayışıyla ön plana çıkan bir firmadır. Asma tavan uygulamaları için gerekli tüm malzemeleri firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek iş web sitemiz üzerinden online ya da telefonla irtibat kurmanız yeterlidir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×