IŞIKLIK

Işıklık

Işıklık binalarda çatıdan ışık almak ve havalandırma boşluklarını aydınlatmak için kurulan bir sistemdir. Işıklıklar çelik taşıyıcılar üzerine oturtularak sağlam bir yapı tarzı olarak uygulanır. Alüminyum profiller veya şeffaf ya da opak camlar ile oluşturulur. Kullanılacak olan alüminyum profil ve taşıyıcı sistem özel statik hesaplamalar ile uzman ekibimiz tarafından projelendirilir. Binanıza kuracağımız ışıklık sistemleri için isteğinize bağlı olarak kanat ekleme de yapılabilir.

Işıklık sistemi ısı ve ışık kontrolü sağlayan özel camlar kullanılarak uygulanır. Işıklık sistemi kurmak istediğiniz binanız eğitimli ve uzman kişilerden oluşan ekibimiz tarafından incelenerek uygun proje hazırlanır. Işıklık sisteminin verimli bir şekilde oluşturulabilmesi için binanıza uygun malzeme seçimi yapılır. Projenin tamamlanması sonrası montaj ekibimiz ışıklığınızı titiz bir işçilik ile monte eder.

Işıklık Sisteminin Özellikleri

Işıklık sistemleri endüstriyel yapıların yanı sıra binalarda da uygulanabilen bir aydınlanma sistemidir. Güneş ışınlarından daha fazla faydalanabilmek amacıyla yapılan ışıklık sistemi yüksek enerji tasarrufu sağlar. Binalarda evlerin daha ferah ve aydınlık bir ortama dönüşmesi için ideal bir sistemdir. Işıklık sisteminde kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanarak uzun yıllar kullanabilmenizi sağlarız. Işıklık sistemi uyguladığımız binalarda poli karbon ürünler kullanarak olumsuz hava koşullarından korunmanızı da sağlarız. Kullandığımız özel camlar ile güneşten faydalanırken güneşin zararlı ışınlarının size ulaşmasını engellemiş oluruz.

Işıklık Nerelerde Kullanılır

Işıklık aydınlık ve ferah olması istenen tüm alanlarda kullanılabilen bir üründür. Işıklık sistemleri daha çok fabrika ve işyerlerinde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, otellerde, okullarda kullanılan bir sistemdir. Apartmanların merdiven boşluklarının aydınlatılması nedeniyle de kullanılır. Müstakil evlerin üst katlarında çatıya açılan büyük aydınlatmalar olarak da uygulanır.

Evlerde ve ofislerde hem enerji tasarrufu sağlayıp güneş ışıklarından daha fazla faydalanabilmek amacıyla yapıldığı gibi zevke göre görsel güzellik için de uygulanır. Özellikle dubleks ya da tripleks evlerin üst katlarında gece yıldızları izlemek amacıyla ışıklık uygulaması talep edilebilir. İstediğiniz her alanda firmamız ışıklık sistemlerini en iyi şekilde kurar.

Işıklık Sisteminin Avantajları

Işıklık sistemlerinde normal camlara göre 200 kat daha güçlü poli karbon levhalar kullanırız. Bina çatısına monte ettiğimiz ışıklık sistemi ile güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlarız. Işıklık için kullandığımız özel malzeme toz tutmayan, yağmuru ve nemi içeri almayan özelliklerdedir. Sıcak havalarda ısının kontrol altına alınmasını sağlayan camlar ortamınızın aşırı sıcak olmasını önler. Yağmurlu ve karlı havalarda çatıda su birikmesi gibi bir sorununuz olmaz. Kış güneşinden bile faydalanabilmenizi sağlar. Toz ve kir tutmayan ışıklandırma camları sizi temizlik giderlerinden kurtarır. Sızdırmazlık ve havalandırma özellikleri ile ortamınızda rutubet oluşumunu da engeller.

Işıklık Sistemleri Hizmeti

Işıklık sistemleri alanında uzun yıllardır hizmet veren firmamız, binalarınızın sağlıklı aydınlatılabilmesi için en iyi ışıklık sistemlerini uygular. Eğitimli mühendislerimiz tarafından projelendirilen ışıklık sistemleri binanız için en uygun şekilde tasarlanır. Endüstriyel yapılarda ve binalarda gün ışığından azami faydanın sağlanması ve enerji tasarrufuna geçilebilmesi için ışıklık sistemini uygun ölçüler ile tasarlayarak monte ederiz.

Işıklık sisteminin fayda sağlamasının yanı sıra bina için şık bir tasarım oluşturması ve güzel bir görsellik sunması için dizayn edilir. Işıklık ölçüleri yapı denetim kanunlarına uygun olarak hesaplanır. Çelik taşıyıcılar ve alüminyum levhalar gibi tüm malzemeler dayanıklı ve sağlam yapıda olup 1. kalite malzeme ve kusursuz işçilik ile üretilir. Işıklık için kullanacağımız cam olumsuz dış etkenlere karşı binanızı koruyacak, güneşin zararlı ışınlarını geçirmeyen ve en iyi aydınlatmayı sağlayan camlardır. Işıklık için en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×