OLUK

Oluk

Oluk, çatılardaki yağmur suyunun binaya zarar vermeden kanalizasyon sistemine aktarılmasını sağlayan bir sistemdir. Çatı olukları çatının yapısına ve şekline uygun olarak metal ya da PVC malzeme kullanılarak yapılır. Çatı oluklarında köşeler ve olukların bağlantısını sağlayan kelepçeler büyük öneme sahiptir. Çatı oluğu sisteminde sızdırmazlık kontrolleri firma ekibimiz tarafından titizlikle yapılarak çatı oluklarınızın mükemmel işlem görmesini sağlarız. Oluk sistemleri amacına uygun olarak yağmur suyunun kanalizasyona ulaşmasını sağlayacak şekilde dizayn edilir.

Oluk Çeşitleri

Oluk sistemleri binanın durumuna, çatı çeşidine ve kişilerin isteklerine göre farklı sistemler olarak uygulanır. Çatı çeşitleri olan asma oluk ve gizli oluk sistemleri yağmur suyunun direk kanalizasyon sistemine aktarılmasını sağlar. Asma oluk çatının kenarlarında bulunan saçaklara olukların kelepçe ve kancalar ile monte edilmesi şeklinde yapılır. PVC, bakır, çinko, galvaniz gibi çeşitli malzemeler ile üretilen oluklar çatı karkasına uygun montaj malzemeleri ile sabitlenir.

Gizli oluk sistemi ise çatının saçak kısmına eklenen parapet bir duvarın içerisine oluklar gizli bir şekilde yerleştirilerek yapılır. Gizli oluk sistemi bakır ve çinko malzemeler kullanılarak yapılır. Olukların içerisi bitümlü membran malzemeler ile kaplanarak su yalıtımı gerçekleştirilir. Son yıllarda çatı oluklarında sızdırma sorunu yaşanmaması için eksiz çatı olukları kullanılıyor. Binanın çatı ölçüleri alınıp çatıya uygun oluklar imal edilerek ekleme yapılmadan direk monte ediliyor.

Çatı Oluk Sistemi Özellikleri

Çatı oluk sistemleri kişilerin isteğine ve çatı tipine uygun olarak PVC ya da metal malzemeler ile üretilir. Çatı oluklarının daha sağlam olması ve uzun yıllar kullanılması isteniyorsa galvaniz sac malzeme tercih edilebilir. Üstelik PVC oluk sistemlerine göre çok daha uygun fiyatlar ile yapılabilir. Galvaniz oluklarda tek kaygı küf sebebi ile yağmur suyu akışının yavaşlayabileceğidir. Ancak firmamız tarafından üretilen galvaniz oluk sistemlerinde oluklar bitümlü membran ile kaplandığından küflenme ya da su akışını engelleyecek bir durum olmayacaktır. Firmamız üstün özelliklerde oluk sistemlerinin üretim ve montajını yapar. Sizlerin istediği şekilde olukların üretim ve montesini titizlikle yaparız.

Oluk
Oluk

Çatı Oluk Sistemlerinin Avantajları

Çatı oluk sistemlerinin yapılma amacı binanın yağmur sularından zarar görmemesidir. Beton dayanıklı bir malzeme olmasına rağmen yağmur suları yıllar içerisinde korozyona sebep olarak bina betonunun hatta zamanla demir iskelet sisteminin zarar görmesine neden olur. Bu nedenle çatı olukları binanın daha uzun ömürlü olması açısında büyük bir avantaj sağlar. Çatıdan akan yağmur suları binanın alt temel kısmında birikerek nem ve rutubete de neden olur.

Çatı oluk sistemleri ile evlerde nem ve rutubet önlenmiş olur. Çatı oluk sistemlerinin avantajlarından biri de bina çevresinin sürekli çamur olması durumunun yaşanmamasıdır. Bina girişi ve çevresi çatıdan yoğun olarak akan yağmurlar aşırı çamur olur. Çatı olukları sayesinde bu durum yaşanmaz.

Çatı Oluk Sistemleri Hizmeti

Uzun yıllardır yapı hizmetleri sunan firmamız çatı oluk sistemleri alanında da en iyi hizmeti verir. Çatı olukları alanında uzman firmamız deneyimli bir proje ve montaj ekibi hizmetinizdedir. Binanızın çatı oluk sistemleri yapımında öncelikle profesyonel ekibimiz gelerek ölçüleri alıp uygun projelendirmeyi yapar. Yapılan projeye uygun malzemeler ile çatı oluklarınız imal edilir.

Üretilen oluklar tecrübeli ustalarımız tarafından özenle binanıza monte edilir. Oluk malzemeleri konusunda kaliteli hizmet anlayışı içerisinde olan firmamız 1. kalite malzemeler ile oluk üretir. Montaj ekibi yaptığı titiz çalışmalar ve iş bitiminde yapılan sızdırmazlık kontrolü ile mükemmel hizmet sunar. Çatı oluk sistemleri için en iyi hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×