PLAZMA KESİM

Plazma Kesim

 

Gerek evlerde, gerek iş yerlerinde ve gerekse de şantiyeler gibi pek çok alanda belirli amaçlar için maddelerin kesilmesine ihtiyaç duyulur. Kesim amacı ile kullanılan yöntem ve aletler gün geçtikçe daha modern bir forma ulaşmaktadır. Kesme teknolojisinin ulaştığı son duraklardan biri de plazma kesim teknolojisidir. En sert iletkenleri bile rahatlıkla kesebilen bu yöntem, kesme işlemi yapmak isteyen kişilere büyük kolaylık sağlar. Basit bir tanımlama ile plazma kesme, basınçlı havanın enerji kaynağı vasıtasıyla plazma haline getirilip, kesilmesi gereken yüzeye iletmesi durumudur. Bu yöntem ile yapılan kesimler, endüstriyel olarak kullanmak için da avantajlıdır. Zira klasik kesim yöntemlerine göre oldukça düşük maliyetlidir. Plazma kesim konusunda ihtiyaç duyulan her türlü hizmeti firmamızdan temin edebilirsiniz.

Az Zaman Çok İş

 

Plazma kesim yönteminin sahip olduğu avantajlar arasında hızlı olması büyük bir yere sahiptir. En sağlam metalleri bile saniyeler içerisinde kesebilen bu yöntem sayesinde az zamanda çok iş yapabilmek mümkündür. Bu derece başarılı kesimi yapan cihazların patlayıcı ya da yanıcı gazlara ihtiyaç duymadan çalışabilmesi ise iş güvenliği açısından büyük bir artıdır. Aynı şekilde kesim yapma imkânına sahip olan ancak oksijen ya da daha farklı gazlar ile çalışan kesme makineleri, zaman zaman iş kazalarının yaşanmasına sebep olabilir. Kesim yapabilmesinin yanı sıra, bu yöntem ile oluk açabilmek ya da şekil verebilmek de olanaklıdır. Oldukça çeşitli işlevlere sahip olan bu yöntemi ayağınıza kadar getirecek olan firmamız ile telefon numaralarımız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Pürüzsüz Kesim Olanağı

 

Kesim işlemleri özellikle yüzeylerde yapılacaksa, pürüzsüz olması önemlidir. Oksijen ya da diğer patlayıcı gazlar ile yapılan kesimlerde tam pürüzsüzlüğe ulaşabilmek mümkün değildir. Ancak plazma kesim yönteminde pürüzsüzlük seviyesi neredeyse sıfıra yakındır. Bu da plazma kesim yöntemini diğer yöntemler karşısından 1-0 öne geçiren bir durumdur. Ayrıca plazma kesim yöntemi açık ya da kapalı her alanda kullanılabilmesi yönünden de öndedir. Gaz ile çalışan kesim aletleri, kapalı alanlarda ya kullanılamamakta, ya da kısa süreli olarak kullanılabilmektedir. İhtiyacınız olan her türlü kesim hizmeti için firmamıza başvurabilir, kaliteli hizmetlerimizden uygun fiyat seçenekleri ile yararlanabilirsiniz.

Plazma Kesim Makinesi Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kendi iş yerleri ya da imalathaneleri için plazma kesme makinesi almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Doğru Güç Seviyesi Seçimi: Plazma kesme makineleri, değişik güç seçenekleri ile üretilir. Kesme makinesi alınırken, kesim işleminin sürekli yapılacağı sabit bir kalınlık varsa buna göre seçim yapılmalıdır. Sürekli olarak ince ürünlerin kesileceği bir atölye için çok güçlü bir makine almak, maliyet yüksekliğine neden olur.
  • Sarf Malzemelerinin Ömrü: Kesim makinelerinde sarf malzemeleri adı verilen ve belirli zaman aralıkları ile değiştirilmesi gereken parçalar vardır. Yüksek kullanıma rağmen, parça değişim ihtiyacının düşük olduğu makineler tercih edilmelidir.

Taşınabilir Plazma Kesim Makinesi

 

Plazma kesim makineleri, belirli bir ortama sabitlenebilen ve seyyar olarak taşınabilen modeller olmak üzere iki farklı modele sahiptir. Taşınabilir makineler, ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilmeleri açısından büyük kolaylık sağlar. Hatta bazı makinelerin taşıma için özel tasarlanmış çantaları ve taşıma askıları vardır. Plazma kesim hizmeti veren firmamızın sunmuş olduğu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak ve dilerseniz destek talebinde bulunmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her anda ve her yerde firmamız sizlere bir telefon mesafesindedir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×