BORU BÜKME

Boru Bükme

 

Boru bükme inşaatlarda ya da çeşitli amaçlarda atölyelerde kullanılan bir yöntemdir. Düz şekilde olan bir borunun, bükme olanağı tanıyan araçlar yardımı ile belirli açılarda yeniden şekillendirilmesi işlemi olarak da tanımlanabilecek bu işlem, eskiye nazaran günümüzde daha modern yöntemler ve araçlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. İstenilen şeklin elde edilebilmesi için oldukça hassas bir ayarlama gerektiren bu boru bükme işlemi, firmamız tarafından da sağlanan bir hizmettir. Dilerseniz firmamız ile iletişime geçerek boru bükme hizmeti alabilir, modern tezgâhlar kullanarak yaptığımız bu işlemden yararlanabilirsiniz. Bu alandaki öncü firmalardan biri olan işletmemiz, deneyimli personeli ile istediğiniz boruların dilediğiniz şekilde bükülmesini ve sonrasında size teslimini sağlıyor.

Boru Bükme Avantajları

Pek çok sektörde üretim yaparken bükülmüş borulara ihtiyaç duyulur. Araç sanayi bu alanların başında gelir. Boru bükme yöntemlerinin yeterince yaygınlaşmadığı dönemlerde bu işlem, boruların önce kaynatılması ve sonra da taşlanmak suretiyle pürüzsüz hale getirilmesi aşamalarını kapsıyordu. Ancak bu hem uzun zaman alan, hem de oldukça maliyetli olan bir yöntemdir. Günümüzde ise boru bükme konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmiş ve otomatik boru bükme tezgâhları sayesinde hem zamandan, hem de maliyetten tasarruf etmek mümkün hale gelmiştir. Bu teknik ile yalnızca yuvarlak şekilli olan borular değil, kare ya da dikdörtgen biçiminde imal edilmiş olan boruları bükmek de mümkündür.

İterek Boru Bükme

 

Boru bükme teknikleri arasında en çok kullanılan yöntemlerden biri olan iterek bükme, büyük yarıçapa sahip olan yumuşak malzemelere şekil verilebilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Genelde hidrolik baskı yöntemi ile gerçekleştirilen bu uygulamada boru iki ucundan karşılıklı olarak sabitlenir. Daha sonra hareket eden kalıp boruyu iterek kendi şeklini almasını sağlar. Oldukça eski bir yöntem olan bu teknikte hassas ölçümler yaparak net sonuçlara ulaşmak olanaksızdır. Bu nedenle de hassasiyet gerektiren işlerde pek tercih edilmez. Ancak basit ve ucuz olması nedeniyle, hassasiyet gerektirmeyen pek çok yerde bu yönteme başvurulur. Modern boru bükme tezgâhları ile yüksek hassasiyet ile büküm hizmetleri sunan firmamızdan bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca hizmetlerimizden yararlanabilir ya da fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Üç Makaralı Bükme Tekniği

 

Özellikle endüstride en çok kullanılan tekniklerden biri olan üç makaralı bükme tekniğinde, altta iki makara ve üstte de bir makara bulunur. Boru bu makaraların arasına yerleştirilir ve üstteki makaranın aşağı yönde hareket etmesi sayesinde bükme işlemi tamamlanır. Bu yöntemi cazip kılan en önemli özelliği, ısıtmaya ihtiyaç duymadan 500 mm varan boyutlarda boruları bükebilmesidir. Ki bu avantajıyla bükme yöntemleri arasında tektir. Ancak bu yöntemde de iki nokta arasındaki mesafe kontrolünü sağlamak zordur. Yine de ekonomik olması nedeniyle tercih edilir. İhtiyaç duyduğunuz her türlü bükme hizmeti ile ilgili olarak firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Malafalı Bükme Tekniği

Bu yöntem bükme işleminde maksimum hassasiyeti sağladığı için endüstrilerde halen daha sıklıkla kullanılmaya devam ediyor. Özellikle beyaz eşya ve mobilya endüstrilerinin vazgeçilmezi olan bu yöntemde boru önce çeneye sabitlenir. Daha sonra büküm kalıbının dönüşü sayesinde bükme işlemi gerçekleşir. Dar alanlarda da büküm yapabilmesi bu yöntemi avantajlı kılan bir diğer husustur. Ancak tüm avantajlarına karşın büküm yöntemleri arasında en maliyetli olanı da malafalı bükme tekniğidir. Firmamız, deneyimli ekibi ve kaliteli ekipmanları ile uzun yıllardan beri bu konuda hizmet veriyor. Firmamız tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi almak ve hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×