Cam Bölme Duvar

Cam Bölme Duvar

Cam bölme duvar; birçok alanda kullanılan özel tasarım ve kompozit malzemelerin birleştirilerek oluştuğu, taşıyıcı eleman olarak profillerin kullanıldığı ve bu profillere cam kaplamanın ya da sadece cam montajının yapıldığı sistemlerdir. Kombine, kapalı, tek camlı, çift camlı olarak tasarlanırlar, ayrıca jaluziler ve buzlu camlar bulunan sistemlerdir. Bu sistemler özel olarak üretilen ve yüksek dayanım özellikleri gösteren, estetik görünümlü ve gayet kullanışlı paneller ile oluşturulurlar.

 

Cam Bölme Duvar Modelleri

Geniş kullanım alanı olan ve alanların oluşturulmasında ve kapatılmasında en çok tercih edilen gayet şık ve modern tasarımlarda, estetik görünümlü, yüksek mukavemete sahip malzemelerden imal edilen ve montajı yapılan farklı modellerde birçok cam bölme duvar modeli bulunur.

 • Full cam bölme duvar modeli
 • Tam cam bölme duvar modeli
 • Yarım cam bölme duvar modeli
 • Kısa seperatör camlı bölme duvar modeli
 • Yatay cam bölme duvar modeli
 • Jaluzili tam cam bölme duvar modeli

Tüm cam bölme duvar sistemlerinde kullanılan camlar, özel üretilmiş ses ve ısı yalıtımı olan olup; cam bölme duvar sistemleri görünüm itibariyle gayet estetik ve kullanışlı sistemler olduklarından her yerde kullanılan ve en çok tercih edilen tasarımlardır. Mimari bir tasarıma sahip bu modellerde camlar üzerine istenirse zevke göre farklı renklerde film yapıştırılabilir.

 

Cam Bölme Duvar Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Cam bölme duvar sistemlerinde, insan sağlığına ve çevreye zarar verecek hiçbir kimyasal katkı ve bileşen yoktur. Camlar özel üretim temperli camlardır. Aşağıda verilen mükemmel özellikleri sebebiyle alan oluşturmada en çok tercih edilen sistemlerdir.

 • Cam bölme duvar sistemlerinin montajları kolaydır bu özelliği ile hızlı bir şekilde tamamlanarak zamandan tasarruf sağlanır.
 • Bulunulan ortama şeffaf camlar ile şık, doğal ve modern bir görünüm kazandırır.
 • Hata payı sıfır olduğundan mekânın ölçülerine göre imalatı yapılabilir. Bölüm yüksekliği maksimum 4 metreye kadardır. Cam duvar kalınlığı 8-12 mm arasında olduğundan kapladığı alan çok düşüktür. Bu yüzden kullanılan hacmi küçültmez.
 • Ses ve ısı yalıtım özellikleri yüksek olduğundan, hem hayat kalitesini yükseltir hem de enerji tasarrufu sağlar.
 • Cam bölme duvar içerisinden kablo, elektrik tesisatı geçirilebilmektedir.

Bu sistemler güvenilirlik ve kalite en üst seviyededir ve uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanma olanağı bulunur.

Cam Bölme Duvar
Cam Bölme Duvar

Cam Bölme Duvar Kullanım Alanları Nelerdir?

Cam bölme duvarlar; İşyerlerinde, ofislerde, şirketlerde, eğitim kurumlarında, her şirketin ve firmanın idari yönetim odalarının oluşturulmasında, kamu kurumlarında, vatandaşlar ile çalışanlar arasında resmi işlemlerinin sıklıkla yapıldığı elektrik dağıtım şirketlerinde, doğalgaz şirketlerinde, PTT, Nüfus Müdürlükleri, Emniyet Müdürlüğü binaları, bankalar, toplantı salonları, koridorlar, evlerde gibi birçok yerde yaygın olarak kullanılırlar.

 

Cam Bölme Duvar Modellerinin Özellikleri

Ofislerde kullanılan seperatör bölme duvar modellerinde mekâna uygun olarak kumaş kaplama, mdflam, suntalam ya da cam kullanılma imkânı bulunduğundan ortama zarafet, estetiklik ve şıklık katar. Bu sistemlerde, sistemin ayakta durabilmesi için zemine herhangi bir montaj işlemi yapılmasına gerek yoktur. Ayakta düzlemsel olarak kalmasını sağlayan özel üretim ayaklar ile kullanıldığından, istenirse başka yere taşınabilme imkânı bulunmaktadır.

Modüler jaluzili cam bölme duvar sistemlerinde, paneller ile cam bölme fabrika ortamında modüler olarak üretilmekte ve bu malzemelerin temin edilmesinden sonra yapılacak tek işlem montaj yapılmasıdır. Zeminden tavana olmak üzer çift cam, çift panel kullanılarak dizayn edilirler.

Call senter panel seperasyon duvar sistemlerinde ise çağrı merkezleri için kullanılmaya elverişli olarak elektrik bağlantı noktaları gibi tüm aparatlar ve detaylar bulunarak tasarlanmış ve ses yutucu malzemeler sayesinde konforlu bir kullanım imkânı sunar.

Firmamız, uzman kadrosu, teknik personeli ve yılların tecrübesi ile modern, şık, estetik ve kullanışlı birbirinden farklı amaçlara hizmet etmek amacıyla kullanılan birçok cam bölme modellerinin montajını yaparak, kullanılan mekânlara ayrı hava katıyoruz. Cam bölme duvar yaptırtmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Cam Bölme Duvar yazımız…

 

Hemen Teklif Al