Soğuk Oda Duvar

Soğuk Oda Duvar

Soğuk oda oluşturulurken, modüler olarak parçaları üretilen elemanların montajının yapıldığı, farklı ölçülerde olmak üzere mükemmel izolasyon sağlayan, bakteri oluşturmayan panellere, soğuk oda duvar paneli olarak isimlendirilir. Panellerle soğuk alanlar oluşturulurken,  duvar ara paneli, tavan köşe paneli, köşe detayları ve duvar köşe paneli kullanılır. Odaların soğukluk derecesine göre farklı kalınlıklarda paneller kullanılır.

Örneğin, donmuş muhafaza alanları oluşturulurken 12 cm kalınlığında paneller, soğuk odalarda ise 8 cm kalınlığında panellerin kullanılması tercih edilir. İdeal oda ölçülerinde genişlik ölçüleri 1,2 metre ile 6 metre arasında değişir. Boy uzunluğu ise 1,6 metreye kadar yapılabilmektedir. Bu ölçülere ilaveten 40 cm daha ilave edilebilir. Soğuk odalarda zemin panelleri kontrplak, paslanmaz çelik ya da PVC (poli vinil klorür) esaslı paneller kullanılabilmektedir.

İzole edilmiş (izokabin) kabinlerde kullanılacak kapılar rezistansız ya da rezistanslı kapı seçeneklerinden biri tercih edilebilir. Tüm soğuk ve dondurucu muhafazalı alanlarda kullanılan kapıların kalınlığı yani kanat ve kasa kalınlığı, kullanılan panellerin kalınlığı ile aynıdır. Opsiyonel seçenekleri mevcuttur ve isteğe göre bu ölçüler değiştirilebilir. Kapı genişlikleri içten içe net 100 cm’ye kadar farklı ölçülerde üretilenleri bulunur. Kapıların kasası duvara ya da panellere montajı yapılabilir.

İzokabin Soğuk Oda Özellikleri Nelerdir?

İzokabin soğuk oda kabinleri günlük kullanım için elverişli bir tasarıma sahiptir ve kullanışlılık yönünden idealdir. Soğukluk dercesine göre donmuş ortam ve soğuk oda ortamı olmak iki farklı şekilde dizayn edilirler. Odaların ebatları soğuk oda duvar panelleri eklenerek genişletilebilir ya da panel çıkarılarak küçültme sağlanabilir.

Odayı oluşturan paneller modüler yani fabrika ortamında üretilerek hazır halde getirilip montajı yapıldığından kurulumları hızlıdır ve duvar panelleri, tavan panelleri ve zemin panelleri kilitli olarak montajı yapılır. Bu özelliği sayesinde tüm yüzeyler açık kalmayacak şekilde birleştirildiğinden mükemmel izolasyon sağlayarak ısı yalıtımı en üst seviyededir.

Böylece enerji tasarrufu sağlanır. Paneller ant-bakteriyel özellikli olduğundan gıdaların muhafaza edildikleri alanlar için belirlenen yönetmelikte yer alan hükümlere uygun standartlardadır. Soğuk odalarda kullanılan izopanel PVC şerit perdelerin yüksek nem tutucu özelliği ve ısı geçişlerini engelleyecek şekilde izole edilmişlerdir.

Soğuk Oda Duvar Panellerinin Avantajları

  • Yalıtımın mükemmel olarak sağlandığı bu duvarlar ısı transferlerini engelleyerek, amaca uygun alanların oluşturulmasını sağlar. Anti bakteriyel özellikli, kolay temizlenebilir ve uzun ömürlüdürler.
  • Gıda sektörü için düzenlenen yasal mevzuata ve kalite standartlarına uygun olarak üretilirler.
  • Panellerin iç bölgesinde makineler tarafından yüksek basınç uygulanarak özel yoğunlukta 40-42 kg/m3 olacak şekilde poliüretan bulunur.
  • Soğuk oda duvar panelleri tüm kesitlerde birleşim bölgelerine açıklık kalmayacak şekilde erkek-dişi olacak şekilde birleştirilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmış ve eksantrik kilit sistemi ile kilitlenebilmektedir.
  • Paneller modüler olduğundan demontajı yapılıp, kullanmak için tekrar montajlanabilir. Panellerin kalınlıkları 60-80-100-120-150-200 mm olacak şekilde üretilmiştir. Panellerin genişlikleri 116 cm’ye kadar değişmekte ve boyları ise 13,5 metreye kadar ayarlanabilir.
  • Zemin panellerinin yüzeylerinde plwwood denilen özel üretim malzemesi ya da paslanmaz çelikten kaplama olacak şekilde üretilenleri mevcuttur.

Soğuk Oda Duvar Panellerinin Kullanım Alanları

Soğuk oda duvar panellerinin yukarıda belirtilen birçok özelliği nedeniyle, anti-bakteriyel olmaları, kolay temizlenebilir olmaları, kir tutmamaları, hijyenik olmaları, kimyasallar karşı yüksek mukavemet göstermeleri, pürüzsüz bir yüzeye sahip olmaları, sudan etkilenmemeleri, mükemmel yalıtımla ısı transferini engellemeleri istenilen renk seçeneklerinin mevcut olması gibi birçok avantajından dolayı kullanılmaktadır. Kullanıldıkları alanlar ise şunlardır;

  • Süpermarketlerde
  • Gıda üretim tesislerinde
  • Soğuk Hava depoları
  • Gıdaların muhafaza edildiği depolarda tercih edilirler.

Firmamız, yapı malzemesi alanında standartlara uygun, kaliteli en uygun fiyatlarda malzemesi satışı yapan, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kullanım amacına uygun farklı özelliklere sahip 1.sınıf soğuk oda duvar panellerinin satışını yapmaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×