ASMA KAT

Asma katlar istenilirse binaların yapım aşamasında, istenirse de sonradan tadilat yapılmak suretiyle yapılarak eklenen kısımlardır. Tavan yüksekliğinin en az 5,50 metre olduğu yapılarda, bir merdiven ile zemine bağlanan ve zeminden 2 ila 3 metre yükseklikte olan ilave katlar asma kat olarak adlandırılır. Çok farklı kullanım amaçlarına sahip olan asma katlar, daha çok ofis ve iş yeri gibi alanlarda tercih edilir. Özellikle depolarda yazıhane olarak kullanılan bu ilave katların inşa edilmesi, büyük bir hassasiyet gerektirir. Asma katın getireceği ağırlık doğru olarak hesaplanmadığında, tavana binecek olan ekstra yük, tavanın çökmesine neden olabilir. Firmamız, her türlü bina içerisinde gerekli ölçümleri yaptıktan sonra talep edilen asma katların inşasını sağlıyor. Bu konudaki hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tavan Destekli Asma Kat

 

Asma kat modelleri, inşa edilme biçimleri doğrultusunda farklı başlıklar altında ele alınmaktadır. Bu başlıklar arasında en çok öne çıkanı ise tavan destekli olanıdır. Bu modelde asma kat, çelik halatlar ya da çelik profiller yardımı ile tavana sabitlenir. Evlerde ve ofislerde sıklıkla tercih edilen bu modelde ilave kata ulaşabilmek için inşa edilmiş bulunan bir de seyyar merdiven bulunur. Gerekli statik ve dinamik ölçüler yapılarak inşa edildiği takdirde, bu model oldukça sağlam ve uzun ömürlüdür. Bu konuda sorun yaşamamak için deneyimli bir firmadan hizmet almak büyük öneme sahiptir. Dilerseniz ihtiyacınız olan bu hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.

Kiriş Destekli Asma Kat

 

Bu model daha çok stüdyo daireler ya da gösteri merkezlerinde kullanılır. Evler için pek uygun olmayan bu modelde asma kat üç taraftan duvar kirişlerine sabitlenir. Binecek yükün doğru olarak hesaplanmaması, hem duvarın hem de inşa edilen ilave katın çökmesine yol açacağından, oldukça dikkatli olunması gereklidir. Bu modelde ilave kat genellikle odanın ya da alanın ortasında kalır ve odanın dört bir yanını görebilme olanağı sağlar. Kullanım açısından oldukça işlevsel olan bu modeli siz de tercih etmek istiyorsanız, uzun yıllardan beri bu alanda faaliyet gösteren ve deneyim sahibi olan firmamızdan destek alabilirsiniz. Gerekli olan her türlü hesaplamayı titizlik ile yapan firmamız, uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabileceğiniz asma kat modellerini sizleri için inşa ediyor.

Kolon Destekli Asma Kat

 

İlave kat yapılırken kullanılan yöntemlerden biri de kolon destekli olarak inşa etmektir. Bu yöntemde ilave kat, zemine bağlı olan kolonlara oturtulur. Kolonlardan aldığı destekle ayakta durması mümkündür ancak talep edilmesi ya da gerek görülmesi halinde duvar kirişlerinden herhangi birine bir bağlantı atılması da söz konusu olabilir. Daha çok cami ve düğün salonu gibi yerlerde kullanılan bu yöntemde, ilave kata çıkabilmek için kullanılan merdiven de sabittir. Burada da yine zeminde bulunan kolonlara binecek yük iyi hesaplanmalıdır. Aksi halde ilave katın çökmesi söz konusudur. Binecek ağırlık hesaplanırken, yalnızca kullanılan malzemenin değil; daha sonra o zemin üzerinden bulunabilecek maksimum insan sayısının ağırlığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

İlave Kat Fiyatları

Eviniz ya da iş yeriniz için ilave kat yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında bu işin maliyeti gelmektedir. Bu işlem esasında çok pahalı değildir, ancak hangi yöntemle inşa edileceği ve kullanılacak olan malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Talep ettiğiniz modeli ve zihninizde olan taslağı firmamız ile paylaşarak daha net bir fiyat alabilmeniz mümkündür. Firmamız sunmuş olduğu hizmetlerde müşterilerinin maddi yönden ve hizmet yönünden memnuniyetini hedeflemektedir.

Call Now ButtonHemen Teklif Al
×

Powered by WhatsApp Chat

×